קלפים ומשחקים טיפוליים לעבודה עם ילדים ונוער

אימון על פי ערכים \ מה שחשוב באימון \ ספר אימון

דירוג משתמשים: 1 / 5

Star activeStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מה שחשוב... באימון - אימון על פי ערכים

  אימון על פי ערכים \ ספר אימון \ ערכים  
  למנהלים – למורים - להורים

הקדמה 

הספר עוסק ב"מה שחשוב"...לי, לך ולנו- באמצעות עולם הערכים (Values) ומרכזיותם בעולם האימון (Coaching)- כמתודולוגיה סדורה: למאמנים, לתלמידי אימון, לעולם החינוך, לקהילה, למשפחה ולכל אחד מאיתנו כפרט. הספר מוביל אותנו בבחינת "צעד אחר צעד" בעולמות האימון והערכים.

 הספר מאפשר לכל מנהל, מורה או הורה, לעצב לעצמו תפיסה אימונית, לאמץ כלי אימון בסיסיים, לשלב אותם בארסנל הכלים שברשותו ולהעניק לעצמו ולסובבים אותו- כיף וחדוות עשייה משותפים ביחד עם הגשמת המטרות.

 הספר כתוב בגוף ראשון ושזורות בו דוגמאות מתחנות חיינו השונות.
בסיום כל פרק הכנו לנוחיותכם כלי עזר לחשיבה ולתרגול.
המתודולוגיה מאוד בהירה וסט הכלים שימושי לכל אחד מאיתנו. 

פרופ' דולן משלב בין ניסיונו העשיר, שנצבר במהלך ייעוץ ואימון נרחבים, לבין ניסיונו בתחום הכתיבה האקדמית. את כמעט 50 ספריו ניתן לחלק לשתי קטגוריות – אלה המיועדים לקהל אקדמאי טהור, ואלה הפונים אל הקהל הרחב. ספר זה משתייך לקטגוריה השנייה. לא זו בלבד שהוא יביא תועלת למנהלי ועובדי ארגונים פרטיים וציבוריים, אלא יסייע גם לסטודנטים, חוקרים, ומרצים אקדמיים, שיגלו בו חומרים מועילים להרצאות ועבודות מחקר.

ערכו של ספר זה נעוץ ביכולתו להחיל את רעיון האימון על פי ערכים על ארגונים. בנוסף לצדדים התיאורטיים הנוגעים לאימון וערכים, מוצעים בו לקורא גם כלים מעשיים. הוא מספק את הכלים וההנחיות לאימון-עצמי ואימון אחרים, לצד דוגמאות ויישומים.

הספר מתאים הן לאקדמאים - במתן סיוע למחקר, והן לאנשי מקצוע – בשמשו כמדריך מעשי. היות ושני התחומים חופפים, הספר מתאים מאין כמוהו לספריות של מוסדות אקדמיים וארגוניים כאחת.

אבישי לנדאו הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחומי הניהול הבכיר, הייעוץ הארגוני והאימון והוסיף למהדורה בעברית מספר נדבכים בתחום עולם החינוך והמשפחה (לרבות מודל: "ניהוג משפחה על פי ערכים" שפותח על ידו במשותף עם מכון שינוי.

למהדורה בעברית הוזמנו לכתוב שורה של מומחים ומובילים בתחומי האימון בישראל (לרבות עולם ספורט): ארבל שרה, אידלמן דיאנה, באומל אביבה, בלאט דיוויד, בן דוד מייקל, בן שמעון רן, גורדון יורם, גרנט אברהם, גרתי ענת, דברת מייק, דנינו מלי, חבוס אסתר, כליף קרן, כץ ראובן, טל רונן,נברו נגה, שם טוב דפנה,שקד אנאבלה.

 מחיר קטלוגי 80 ש"ח באתר 60 ש"ח

אימון על פי ערכים
מחיר ליחידה
68.00 ש'ח
כמות

התוכן

הספר מתחיל בתיאור מסעו של דולן דרך עבודתו בעולם האקדמי ובתעשיית הייעוץ, מה שהוביל אותו להגות את רעיון האימון על פי ערכים. הוא מספק מודל דו-ממדי להצלחה, ומסביר באופן משכנע כיצד יכול יישום האימון על פי ערכים לעזור בשיפור רווחת העובדים.

הספר כולל חמישה פרקים: 

הפרק הראשון מציג סקירה לעומק של התפתחות האימון כמערכת כללים, בעוד שהפרק השני מוביל אותנו לתחום הערכים, והאופן שבו הם קשורים לתרבות, הפרק השלישי מגלה את סוד השימוש בערכים באימון, ואילו הרביעי מציג את המתודולוגיה והכלים. הפרק החמישי מסכם את הספר באמצעות הצגת יחס אוניברסאלי מוכוון- עתיד לערכים עולמיים.

פרק ראשון: קלידוסקופ של אימון

 הפרק עוסק בהרחבה בשאלות הבאות:

1. מי יכול להיות מאמן?
2. מהו אימון
3. מהן האסכולות העיקריות הקיימותבתחום?
4. האם אימון הוא מקצוע, ומה הקשר בין השניים?
5. כיצד בוחר אדם את מודל האימון ההולם אותו ביותר? 

                                                                                               

 פרק שני: אימון וערכים
הפרק השני מציג סיכום של הספרות העוסקת בערכים ובשאלה כיצד הם נוצרים בארגונים, דוגמאות של ערכים ואמונות טיפוסיים הגורמים לתוצאות התנהגותיות שליליות או חיוביות, מקבלים הסבר באמצעות עדויות של אלה החולקים התנסויות אישיות עם מנהיגות המונעת על ידי ערכים.
 נפרס בפני הקוראים המודל התלת-צירי '3Es',  הכולל את הערכים הכלכליים-פרגמאטיים, האתיים-חברתיים-מוסריים, ורגשיים-תשוקתיים-רוחניים.
פרק זה עשוי להיות מאוד שימושי לבתי ספר לאימון ולתלמידי אימון.

 פרק שלישי: סוד האימון 

פרק זה עוסק בהיערכות והיערכות-מחדש', שימושי ביותר לאנשי מקצוע ולשם אנליזה עצמית. לא נופתע אם יהיו יועצים שיתחילו את הקריאה דווקא מפרק זה, מכיוון שכאן מצביעים על האופן שבו התאמה בין ערכים עשויה להוביל לתוצאה חיובית. הם גם מזהירים את הקורא מפני ההשלכות השליליות העשויות לנבוע מאי-התאמה בין ערכים. בנוסף, מוצע בפרק זה גם כלי לאבחון-עצמי.

 פרק רביעי: אימון על פי ערכים

 'הצ'ופר' האמיתי עבור יועצים ומאמנים מצוי בפרק זה: מתודולוגיות וכלים עבור כל אחד'. פרזה בנוי בבחינת "צעד אחר צעד"- מתודולוגיה סדורה ומאוד יישומית. ניתנות בו הנחיות מפורטות ליישום תהליך " 7 צעדי האימון על פי ערכים". חלק מן הצעדים כוללים 8 תתי-צעדים, המתוארים גם הם בפרוטרוט. לסיכום מודגש הצורך ביצירתיות ודמיון במסגרת צעדים אלה, ואת החשיבות שבפיתוח גישה אישית ייחודית.

במסגרת סט הכלים שפותחו ומתפתחים כל העת נעשה שימוש בתוכנת הערכים, בשאלוני הערכים ובמשחקי הערכים.

 פרק חמישי: לקראת מודל אוניברסאלי ומוכוון-עתיד של ערכים עולמיים

 

הפרק האחרון, מתאים לחוקרים, לפילוסופים, ולכאלה האוהבים להרהר בסוגיות קיומיות. כאן נפרשים הנוירו-ביולוגיה של ערכים, ערכים רוחניים, ומנהיגות רוחנית. הוספת ערכים רוחניים שאינם מעשיים בהכרח, ל'מודל התלת-צירי 3Es. - המודל האוניברסאלי.

 דגשים מיוחדים

 לשם העמקת הבנתו של הקורא, כוללים כל הפרקים שאלות למחשבה ומאמרים של אנשים בעלי ניסיון מעשי בתחום. דוגמאות נלקחות ממאמריהם של מלומדים או מאמנים ידועים ורבי הישגים בתחומם, כמו פרופסור דייב אולריק( Prof. Dave Ulrich ), מיכל ארלוסקי  Michael) Arloski), דייויד קארוזו (David Caruso) מישל האנט (Michele Hunt), ריצ'ארד בארט, (Richard Barrett ( וראיין אייסלר (Riane Eisler).

 שמעון דולן החל את הקריירה שלו באמצעות מחקר אודות פציינטים שלקו בהתקף לב ראשון. הוא גילה ש-90% מהם ייחסו את ההתקף שלהם ללחץ במקום העבודה. השאלה שהתבקשה מן הגילוי הזה הייתה: מדוע אנחנו עובדים? הוא החל להרהר על מהות החיים ולתהות על סוגיות עמוקות יותר הנוגעות לחיים. ומתוך כך חש צורך עמוק למצוא תשובות לשאלות הבאות: כיצד אוכל לעזור לאנשים ולארגונים? כיצד אוכל להחליף את הפרדיגמה (המקובלת על רבים כל כך) של שליטה בפרדיגמה של שותפות ואכפתיות?

שמעון דולן ואבישי לנדאו משיבים על שאלות אלו בספר זה. הם מציעים להשתמש בשיטה אותה פיתח דולן לעריכה ומיון של הערכים האישיים, הצבתם בהתאם לחשיבותם, התאמתם למטרות האישיות, והשלמתם במעשים. ניתן לצפות שהגשמת הערכים, ולו בפרטים הקטנים ביותר בחיים ובעבודה, תביא לחיים מספקים והרמוניים יותר, דבר שבתורו ייצור סיפוק פנימי שיעניק דחיפה לרווחה הפיסית והנפשית. זוהי הגדרתו להצלחה. דבר זה, כמובן, קל לומר אבל קשה ליישם. ואף על פי כן, החלטתי להתחיל ביישומו.

 ערכו המעשי של הספר

 לכל אורך הספר שזורות דוגמאות להבהרת הנאמר. בהמשך להצגת המודל התיאורטי להנדוס התרבות צעד אחר צעד, ישנו פירוט כיצד יכולים אנשים להשתמש באימון עצמי או בדיאלוג עם מאמן מקצועי, כדי להביא להתאמה בין ערכיהם לבין מטרותיהם וכיצד יכולה התאמה זו לסייע להשגת חיים משמעותיים יותר ויתר-אושר.

 קריאת הספר יכולה לעורר עניין ולהציע קווים מנחים ראשוניים, אולם היא אינה מחליפה הכשרה מעשית. הספר מכיל כמה כלים שימושיים.

 הערכה

 הספר מספק חומר קריאה מועיל לפלחי קהל שונים ומגוונים. הפרקים: הראשון, השני והחמישי ימשכו מן הסתם חוקרים מן האקדמיה. הפרקים:  השלישי והרביעי יעוררו עניין רב בקרב יועצים, מאמנים, מנהלים, מורים והורים.

 לסיכום

 לסיכום, באמצעות התייחסותו לצרכים אנושיים אמיתיים, מעביר ספר זה משמעות וערך ברמות האישיות והארגוניות כאחד. הוא מכיל את הסיפור המשכנע אודות האופן שבו יישום אימון על פי ערכים יכול לעזור לשפר את רווחתו של האדם ואת סביבות העבודה בארגונים, בעולם החינוך, הקהילה והמשפחה.

 תת-הפרק 'ערכים בעידן החדש' מזמין את הקוראים לשקול צרכים גלובאליים חדשים ופרדיגמות חדשות.

 מומלץ בחום על קריאת ספר זה לכל מי שמבקש לשפר את איכות חייו.

  

על המחברים

 פרופ' שמעון דולן פרופ' באוניברסיטת ESADE בברצלונה ומנהל המכון לחקר ארגוני המחר (Future of Work Chair)  

דולן שימש במשך למעלה משני עשורים כפרופ' באוניברסיטאות מקגיל, מונטריאול, בוסטון, קולורדו, אוניברסיטת ת"א, כתב למעלה מ-51 ספרים ופרסם מאות מאמרים, נשיא חברת הייעוץ הקנדית Gestion M.D.S Inc.                                          

  אבישי לנדאו מנהל המרכז לניהול ואימון על פי ערכים, יועץ ארגוני בכיר ומאמן (M.A), נציגות בישראל של חברת הייעוץ הבינלאומית: MDS, שותף למהדורה בעברית של הספר: " ניהול על פי ערכים", שותף מכון שינוי לפיתוח המודל: "ניהוג משפחה על פי ערכים", שותף לפיתוח ארבעה משחקי ערכים לחו"ל ולישראל (האחרון: "מה שחשוב...משחק ערכים" www.values-games.equity-mds.com), סמנכ"ל למשאבי אנוש ולשירות הלקוחות ו"שופט-צד" בבית הדין לעבודה (בעבר


אימון על פי ערכים
מחיר ליחידה
68.00 ש'ח
כמות

 מוצרים קשורים של 'מה שחשוב'

מה שחשוב משחק ערכים

חיפוש

סדנאות קרובות


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/meiravic/public_html/modules/mod_splmsupcomingevents/tmpl/default.php on line 24

חדשים ב'מירבי'

קלפים טיפוליים המדריך

יותר מ 3,500 הורדות!

• לקבל רעיונות לדרכי העבודה בנושאים שונים
• מבחר של מפות תהליך
ומחסן שאלות ענק!

הקלפים הם כלי המאפשר להגיע
לעומקים בדרך מהנה ועוקפת התנגדויות.

לקבלת המדריך בחינם
מלאו שם ומייל

שם
דואר אלקטרוני *
עיסוק
 
 
 


 

אל תדפיסו לפני שתתייעצו !!!

יש לכם רצון להוציא לאור את ערכת הקלפים שלכם? 
אתם הולכים להשקיע כסף להגשמת החלום?
כדאי לכם להתייעץ לפני !
תוכלו לדעת מבעוד מועד...
מה הפוטנציאל המכירתי, טיפים מקצועיים, 
עין מנוסה ולהוציא לאור מוצר טוב יותר
לקבוע פגישת ייעוץ התקשרו 054-6628282
או השאירו פרטים פה


למירב
רוצות להודות לך על הייעוץ המקצועי שפתח בפנינו זוויות נוספות להתבוננות ולשינוי של המשחק שפיתחנו הארת והוספת לנו נקודות משמעותיות שישדרגו את המשחק טרם הוצאתו החוצה לייצור שמחות שבחרנו להתייעץ בך בשלב זה כדי ליישם את ההארות לטובת מוצר טוב יותר

אורה בן ארוש ונורית וינר - מפתחות משחק "ביחד לאוצר".

איך קונים

סוגי משלוחים ודרכי תשלום

קרא עוד...

הרשמה לניוזלטר

להיות מעודכנים על
קלפים ומשחקים חדשים
וסדנאות לאנשי מקצוע

לאחרונה באתר

צור אתנו קשר

מירבי, כלים לחיים מודעים
כתובת למשלוח מכתבים:
מירב זמורה
רח מרבד הקסמים 4/7 חולון 5884702
עקב תקלה באתר בבקשה שילחו מייל רגיל ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

דואל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

פקס: 153-54-6628282

נייד: 054-6628282

Webiste: www.meiravi.co.il

 

קלף אישי מקולאז' הנשמה שלי - רוצים לקרוא על תהליך יצירת הקלפים ?
לחצו כאן - תהליך אישי עם קלפי קולאז' הנשמה