דירוג משתמשים: 1 / 5

Star activeStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

 

המסע לשדונזיה

אפרת מעיין פסיכולוגית קלינית,פסיכוטרפיסטית יונגיאית מטפלת בעזרת בעלי חיים ויוצרת קלפי 'ארץ יצורי הנפש'

המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, שדונים וכוחות קסם, אפרת מעיין, קלפים טיפוליים המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, שדונים וכוחות קסם, אפרת מעיין, קלפים טיפוליים, יומן חקר

לצפייה בדפי הספר- גללו לסוף הדף
לצפייה ביומן - לחצו כאן

וכך מתחיל הספר:
"לפני שנים רבות היו בעולם הרבה כוחות קסם.
בכל פעם שילד הסתבך בצרה או חווה קושי הוא היה קורא לכוחות אלו לעזרתו... אבל כוחות הקסם נבהלו והתחבאו.

את מקומם תפסו שדונים שובבים שגרו בשדונזיה.המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, שדונית וכוחות קסם, אפרת מעיין
הם ניסו לנהל את ממלכת הלב של הילדים – במקום כוחות הקסם.

אמא טבע החכמה ראתה כל זאת והצטערה מאוד. 

היא ביקשה מבעלי החיים והצמחים לשמור את כוחות הקסם בשביל הילדים והחביאה כוחות אלו אצל חיות שונות, בנחל, בעננים, בעצים..."

קבוצת ילדים אמיצים יוצאת למסע מרתק לגלות את כוחות הקסם שאבדו וללמוד להתמודד עם השדונים. הם מלווים בדמות מסייעת הנקראת "בונן המתבונן" – המעניק להם כלים של מודעות וויסות עצמי: "משרוקית הסטופ" המאפשרת לעצור ולהתבונן דרך "משקפת הקסמים" וכך להצליח לזהות מצבים שבהם השדונים מנהלים את התנהגותם, ו"שיקוי האומץ והסקרנות" שמסייע להם להשתמש בתכסיסים שבונן מלמד אותם בכדי להתגבר על השדונים ולאלף אותם, על מנת להפוך ל"לוחמי אור".

הספר "המסע שדונזיה" מבוסס על שפת "ארץ יצורי הנפש" ומאפשר למידה חווייתית של שפה זו, על מנת להעשיר את השיח הרגשי במשפחה, בכיתה ובקליניקה. ייחודו של הספר בכך שהוא מלווה במגוון רעיונות לפעילות יצירתית, שיחות ותרגילים, המעודדים את הילדים למודעות עצמית, מחזקים את יכולתם להביע את עולמם הפנימי ומעניקים להם כלים לוויסות התנהגותי ורגשי.

הקריאה בספר היא הזמנה לילדים, הורים, מטפלים ומחנכים לצאת למסע מרתק של הכרות חווייתית עם עצמם: דרך סיפור הנוגע בחוויות יום יומיות המוכרות למגוון ילדים, הם מוזמנים להכיר את כוחות הקסם והשדונים שלהם, ללמוד איך לזהות ולעורר אותם ולהבין מה המחיר שהם משלמים על כך שהם נותנים לשדונים לשלוט בהתנהגותם. כמו כן, הם לומדים שיש להם אפשרות לבחור האם הם מאפשרים לשדונים להשתלטט עליהם או להפעיל את כוחות הקסם הפנימיים בתוכם ולאלף את השדונים.

הספר מלווה במגוון רעיונות לפעילות יצירתית, לשיחות ולתהליכים חווייתיים של מודעות עצמית – שניתן ליישמם בכיתה, במשפחה או בחדר הטיפול.
דרך פעילויות אלו – הילדים לומדים מגוון של טכניקות לוויסות עצמי, הבעת רגשות באופן הולם, שליטה על כעסים ודחפים, התמודדות עם פחדים, תסכולים ודפוסי התנהגות שליליים ועוד. תהליך זה תורם לבניה ולחיזוק של כוחות האגו, ע"י כך שהילד לומד להכיר את הדחפים והרגשות המניעים את התנהגותו ולרכוש שפה רגשית המעודדת יותר שליטה עליהם. השפה תורמת להעצמה וחיבור למשאבים הנפשיים – וכך מתחזקים הדימוי העצמי והחוסן הנפשי.

בספר יש התייחסות לקשיים מגוונים ושכיחים אצל ילדים, ולכן כמעט כל ילד יוכל להזדהות עם הדמויות ולמצוא הקבלות לעצמו: בעיות קשב וריכוז, אימפולסיות, קושי בדחיית סיפוקים ובשליטה על כעסים, פחדי ילדים, בישנות וחוסר ביטחון עצמי, קושי בלקיחת אחריות ובהתמודדות עם מטלות בית הספר ועוד.

הורה, מורה או מטפל שייעזר בספר זה ובקלפי "ארץ יצורי הנפש" – ילמד כלי אפקטיבי ונגיש שיעזור לו לחזק ולהעצים ילדים, להתמודד טוב יותר עם בעיות משמעת ולסייע להם להפוך חולשה לכח ולהאמין בעצמם יותר.

הטכניקה נובעת מאמונה עמוקה באיכויות המרפאות וביכולות הצמיחה
החבויות בתוכנו, ומעודדת חיבור לאיכויות אלו.

המחברת: אפרת מעיין - פסיכולוגית קלינית, פסיכותרפיסטית יונגיאנית ומטפלת בעזרת בעלי חיים
מטפלת שנים רבות בילדים, נוער ומבוגרים ועוסקת בהנחיית הורים והדרכת צוותי טיפול וחינוך. מרצה ומנחת סדנאות.
המאייר: שלום קוולר – מעצב ואומן, מורה בבצלאל.
איורי הספר והקלפים צויירו מתוך חשיבה רבה על ההמחשה והתרגום הגרפי של "יצירי הנפש" השונים, באופן קולע, הומוריסטי, המאפשר התוודעות ודיאלוג לא מאיים גם עם היבטים פחות נעימים בתוכנו.

 

 

המסע לשדונזיה - יומן אישי לחקר והתבוננות עצמית

המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, שדונים וכוחות קסם, אפרת מעיין, קלפים טיפוליים, יומן חקר

חוברת עבודה בעקבות הספר "המסע לשדונזיה" וקלפי "ארץ יצורי הנפש"

יומן אישי זה מלווה את הספר והקלפים. 

יש בו מגוון של רעיונות לחקר אישי של שדונים וכוחות קסם

הוא נועד לסייע לילדים ומבוגרים להטמיע את שפת יצורי הנפש. לחדד את היכולת לזהות שדונים ולשלוט בהם, ולהעניק כלים להעצמה והפעלת כוחות קסם

 ביומן יש מקומות לצייר שדונים אישיים, טבלאות מעקב, תעודת זהות, פטנטים לאילוף  שדונים ועוד...

יומן חקר המסע לשדונזיה
מחיר ליחידה
30.00 ש'ח
כמות


לצפייה בדפי היומן - לחצו כאן

 

 

 ארץ יצורי הנפשכוחות הקסם והשדונים שבלב

 ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, קלפים טיפוליים, קלפים טיפןליים לילדים

"כוחות הקסם של הלב" הוא כלי טיפולי / חינוכי, שפותח על מנת לסייע לילדים, מתבגרים ומבוגרים במסע ההתפתחות הנפשי / רגשי שלהם, לשפר ולחזק את הדימוי העצמי שלהם ואת הביטחון ביכולתם לשלוט על התנהגויותיהם, להבין ולבטא טוב יותר את עצמם ולשפר את המודעות העצמית שלהם.

לאנשי חינוך:
ארץ יצורי הנפש משתמשת בשפה הלקוחה מעולמם של הילדים - שדונים וכוחות קסם - דבר המאפשר לילדים לנסח ולקבל את הבעיות כמשהו שניתן להתגבר עליו, לשנות אותם, להבין שדפוס התנהגות מסויים מופיע במצבים מסויימים ולא כקביעות מוחלטות לגבי עצמם ולגבי אחרים. השימוש בשפה זו מעניק פתח של תקווה לנפש.

  ארץ יצורי הנפש מאפשר מסע חוויתי לעולמות נסתרים
אתם והילדים/מטופלים פשוט תתאהבו !!! - רב מכר!!

ארץ יצורי הנפש
מחיר ליחידה
240.00 ש'ח
כמות

לצפייה בקלפים ובהדרכות וידאו - לחצו כאן

 

 

 'ארץ יצורי הנפש' 2 פוסטרים, כוחות+שדונים  

 

המלצות על הספר מאנשי טיפול ותיקים וסופרים:

ד"ר נעמי אפל, עו"ס קלינית, מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי ((CBT מנהלת מכון שיטות
מחברת הספרים: לדבר CBT עם הורים וילדים, מיכל הסודי של סבא ג'מיקו, כפתור האור של סבא ג'מיקו ועוד

"הספר שלפניכם מאפשר לכולנו, קטנים כגדולים, להיכנס למסע קסום בארץ יצורי הנפש.
אפרת מעין משתמשת במטפורה נפלאה על שדונים וכוחות קסם הנמצאים בממלכת הלב ומנהלים את תהליכי החשיבה, הרגש וההתנהגות שלנו. הרעיונות בספר מתאימים לכל הגישות הטיפוליות, הם חוצים מגזרים ותרבויות ומאפשרים לילדים, להורים ולמחנכים להתבונן מקרוב על תהליכי חשיבה חיוביים כדי להתמודד עם מציאות לא רצויה ובעיקר עם מחשבות מכשילות. הספר מלווה בתרגילים שמאפשרים יישום מידי של הפיכת השדונים לכוחות קסם ויש להם תרומה חשובה לתהליכים של ויסות עצמי, גמישות פסיכולוגית ושיח מקדם ומיטיב בין הילדים לבין עצמם ומול דמויות משמעותיות בחייהם"


ד"ר חן נרדי, מטפל פרטני וזוגי, מדריך הורים, גננות ומורות. מקיים השתלמויות לנשות ואנשי טיפול בשיטת "המודל הדולפיני" אותה פיתח יחד עם ד"ר רבקה נרדי. מחבר הספר "להיות דולפין" (במשותף עם ד"ר רבקה נרדי), ושני ספרי ילדים: "לחבק דולפין" ו"הסרדין הכריש והדולפין":

"קראתי והוקסמתי. חווית הקריאה שלי הייתה שילוב בין הנאה ויזואלית מהציורים היפהפיים, לבין מתח עוצר נשימה מהמפגש עם כוחות הקסם והשדונים ב"ארץ יצורי הנפש". כמטפל התנהגותי-קוגניטיבי, התפעלתי מיכולתה של המחברת, פסיכולוגית קלינית מנוסה בעבודה עם ילדים ומבוגרים, לתרגם את המושגים המופשטים והמקצועיים של שיטת הCBT לכלים מטאפוריים קליטים הנותנים בידי הורים ומטפלים כלים מעשיים להתמודדות עם מגוון קשיים ובעיות בחייהם של ילדים."

 

תגובות מאמהות שקראו את הספר עם ילדיהן:

אמא לילדים בני 4 ו6:

"הם היו ממש מרותקים!!" אחרי שקראנו שני פרקים, הבן הקטן שלי הודיע לנו שהחליט להשתמש בכוחות הקסם שלו, ושמעכשיו עד סוף שבת הוא ישתמש ב"כוח להתגבר על הכאב" ו"כוח האומץ" . מאוד עודדתי אותו וחיזקתי אותו וגם אחיו אמר לו שהוא יכול להיות "לוחם אור" כמוהו. ובאמת הוא התנהג בצורה בוגרת ורגועה עד סוף השבת!"

אמא לילד בן 8:

" הילד שלי הוא סופר חכם ורגיש עם קשיים גדולים בויסות תחושתי ורגשי, מטופל בריפוי בעיסוק ואנחנו בהדרכת הורים. אחרי שקראנו את הספר ולמדנו לעבוד עם קלפי השדונים והכוחות – שמחתי מאוד לראות שהפסיק אחרי שנה שלמה לצייר אנשים מחייכים, פרחים, פרפרים ולבבות הכל בצבעים פסטלים רכים ונעימים כשאני יודעת שיש לו הרבה סיבות לכעס ותסכול בפנים והוא לא מבטא אותם: פתאום היו ציורים של מפלצות (!), של אנשים שיורים, וכששאלתי הוא אמר שזה אנשים עם כוחות קסם טובים שנלחמים במפלצות הרעות. כמה שמחתי לראות שהוא מתחיל לבטא דברים דרך הציור והשימוש שלו במילים כוחות וכוחות קסם מיד הזכירו לי את הקלפים. אני כל כך התרגשתי שהדברים שמציקים לו נמצאים פתאום על הדף ולא רק בפנים או בכעס מולנו.
אז בלי עבודה טיפולית, ובלי תהליך, ובלי להתכוונן, רק מלרפרף על הקלפים והספר, ומאיזה משפט קטן של אמא שמנסה להסביר חוויה שעברה, משהו שלמדה, שפה חדשה שהיא מנסה לרכוש, פשוט קרו דברים.
כבר הספקתי בפחות משבוע לצבור הרבה חוויות מקסימות ומרגשות עם ארץ יצורי הנפש!

 

קודם כל, היום ינון חזר מבית ספר ואמר לי דבר ראשון: " אמא, היום לא כעסתי בכלל, זכרתי את הסיפור שהקראת לנו אתמול על שדון הכעס".
הוא גם הציע המשך משלו לסיפור:
"יום אחד היה ילד ששדן השתלט עליו לגמרי והוא לא הצליח לנצח אותו. הילדים האחרים נתנו לו מכוחות הקסם שלהם ועזרו לו לסלק את השדון שהשתלט עליו".
ואמר שצריך להוסיף לקלפים את "שדון המסכים" (מסכי טלויזיה, מסכי מחשב,) ומולו את הכוח להתנתק מהמסך!

 המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, שדונים וכוחות קסם
המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, שדונים וכוחות קסם

המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, שדונים וכוחות קסם

המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, שדונים וכוחות קסם

המסע לשדונזיה, ארץ יצורי הנפש, אפרת מעיין, שדונים וכוחות קסם

 

מחיר 88 ש"ח
רק עכשיו   במחיר השקה 80 ש"ח

המסע לשדנוזיה
מחיר ליחידה
80.00 ש'ח
כמות


לקלפי ארץ יצורי הנפש לחצו כאן